Demokan Atasoy

Paylaş

1973 yılında Ankara’da doğdu. Önce Kolej’den sonra da her nedense Bilkent Turizm’den mezun oldu.

Ankaralı olmasına rağmen 10 yıla yakın İstanbul’da sinema sektöründe serbest olarak çalıştı. Daha sonra özel televizyonlarda yönetmenlik ve yapımcılık yaptı. Sektördeki ikinci yılında, Çağdaş Gazeteciler Derneğinin TV Programı dalında Yılın Başarılı Gazetecisi ödülünü kazandı. Bir dönem çoklu medya uygulamalarını, sinema ve öykü anlatma tecrübesiyle harmanlamakla meşgul oldu.

Bugünlerde bir yandan sinema filmlerine senaryo doktorluğu yaparken diğer yandan senaryolarını çekecek yapımcı avında. İlk romanı yayınlanma yolunda yayın evlerini dolaşırken aktif olarak Yabani Dergi ve Lemur Dergisinde öyküleri yayımlanmakta.

Yola inanıyor. Öykü anlatma yolunda neler yapmadı ki: Sahne tozuna bulandı, kimsenin uğramayacağını bile bile kısa filmler ve belgesel programlar çekti ve hâlâ da akıllanmadı. Çekecek.

Jules Verne Bilimkurgu ve Fantastik Kurgu Öykü Yarışmasında dereceye giren öyküsü ‘Kuzey Yıldızı Üçlemesi’ Hayalgücünün Merkezine Seyahat adlı seçkide yayımlandı. Anadolu Korku Öyküleri’ne ‘Kuyu’ ve ‘Gece Işığı’ adlı öyküleriyle dahil oldu. Kan Güncesi- Gölge dergisinde öyküler yazdı, Haftalık e-dergisinde makaleleri yayınlandı.

Yorumlar

comments